Zespół bloga EuroZamówienia życzy Państwu spokojnych i niezapomnianych Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku, który przyniesie dobre i piękne chwile.
W te Święta postanowiliśmy wrócić do rodzinnych albumów i wspomnień, którymi chcemy się z Wami podzielić. Zobaczcie nasze chwile sprzed lat zamknięte w kadrach rozrzuconych na naszej świątecznej e-kartce. Obyśmy również do tegorocznych Świąt wracali kiedyś z sentymentem. Wszystkiego dobrego!
Po letniej przerwie ruszamy z kolejną odsłoną naszych autorskich warsztatów skierowanych do wszystkich uczestników rynku zamówień publicznych. Mamy nadzieję, że tak jak dotychczas będą one okazją do wymiany poglądów i dyskusji na temat praktycznych problemów, z którymi na co dzień borykają się zarówno wykonawcy, jak i zamawiający. Cieszy nas niezmiernie, że nasze warsztaty spotykały się z tak dobrym przyjęciem ze strony uczestników i że są wśród naszych Gości osoby, które nie opuściły ani jednego spotkania. Dziękujemy za to co było i zapraszamy na to, co przed nami. A przed nami pięć warsztatów – pierwszy z nich pt. „Orzeczenie TSUE w sprawie „Esaprojekt”. Przełom czy kontynuacja?” już 10 października. Rejestracja właśnie się rozpoczęła >
Trybunał Sprawiedliwości UE od pewnego czasu regularnie zabiera głos w sprawach zamówień publicznych. Jednym z wyroków, który warto przybliżyć, jest niezbyt znany w Polsce wyrok w sprawie C-6/15, TNS Dimarso NV przeciwko Vlaamse Gewest, z 14 lipca 2016 r. Dotyczy on tego, czy zamawiający musi podawać w SIWZ szczegółowe zasady metod oceny kryteriów, według których wybierana jest oferta najkorzystniejsza.
Kilka dni temu pisałem o podziale na części jako nowym narzędziu dla zamawiających. Dzisiaj zastanówmy się, kiedy rzeczywiście warto dzielić zamówienie.
Od 28 czerwca 2016 r. zamawiający dysponują kolejnym narzędziem pozwalającym na lepsze niż do tej pory ukształtowanie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego – mianowicie nowymi rozwiązaniami w zakresie podziału zamówienia na części.
Możesz zaprenumerować ten blog. Wpisz adres e-mail, a powiadomienie o nowym wpisie dostaniesz na swoją skrzynkę.
Omawiamy wyroki Trybunału Sprawiedliwości UE i ich wpływ na wykładnię prawa zamówień publicznych w Polsce. Śledzimy i komentujemy proces legislacyjny w Unii Europejskiej. Odnosimy się do aktualnych zagadnień polskiego orzecznictwa.
Zamieszczamy tu linki do artykułów prasowych poświęconych prawu zamówień publicznych - tych wyłącznie naszego autorstwa, jak i takich, w których komentujemy rzeczywistość prawną wraz z innymi ekspertami. Zobacz »