Tak, wiemy – to była długa cisza, zdecydowanie za długa. Bijemy się w pierś i od teraz obiecujemy poprawę (innymi słowy: wdrażamy swego rodzaju self-cleaning). Zamiast usprawiedliwiać się i tworzyć listę powodów, dla których wszędzie nas było pełno, tylko nie na blogu, skupiamy się na przyszłości. A ona wygląda tak: ścieramy kurz ze wszystkich podstron i grzejemy klawiatury, robiąc plan cyklicznych publikacji. Krótko mówiąc: reaktywujemy bloga EuroZamówienia w nowym składzie i z nowymi pomysłami. No to startujemy.
O tym, jak istotne znaczenie dla polskiej gospodarki mają zamówienia publiczne chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Ważnym elementem polskiego krajobrazu zamówieniowego pozostaje z kolei prawo unijne. Dopiero bowiem połączenie tych dwóch perspektyw (krajowej i unijnej) daje obraz tego, w jakich uwarunkowaniach zawiera się umowy publiczne w Polsce.
Jako prawnicy tworzący zespół Kontraktów Publicznych w kancelarii Eversheds Sutherland mamy różne doświadczenia i różne perspektywy patrzenia na ten zamówieniowy krajobraz. Chcielibyśmy wykorzystać tę prawniczą mozaikę, aby reaktywować portal EuroZamówienia.
Naszą intencją jest, aby EuroZamówienia stały się ponownie (tak jak w czasach największych clickbaitów) miejscem, w którym będziemy na bieżąco dzielić się naszymi spostrzeżeniami na temat otaczającej nas zamówieniowej rzeczywistości prawnej, z mocnym (choć nie jedynym) akcentem postawionym na prawo unijne.
Do współpracy będziemy chcieli angażować koleżanki i kolegów z naszej międzynarodowej sieci, co z pewnością uatrakcyjni przekaz.
Nie będziemy przy tym teoretyzować, bo jak mawiał klasyk: prostota jest szczytem wyrafinowania. ;-)
Zależy nam na interakcji z czytelnikami, dlatego już teraz zapraszamy do dzielenia się swoimi przemyśleniami oraz sygnalizowania zagadnień, które Państwa interesują. Podejmiemy każdą rzuconą rękawicę!
Zapraszamy w składzie: Michał Wojciechowski, Michał Bala, Weronika Jędrzejewska i Kinga Kapczyńska.
Możesz zaprenumerować ten blog. Wpisz adres e-mail, a powiadomienie o nowym wpisie dostaniesz na swoją skrzynkę.
Omawiamy wyroki Trybunału Sprawiedliwości UE i ich wpływ na wykładnię prawa zamówień publicznych w Polsce. Śledzimy i komentujemy proces legislacyjny w Unii Europejskiej. Odnosimy się do aktualnych zagadnień polskiego orzecznictwa.
Zamieszczamy tu linki do artykułów prasowych poświęconych prawu zamówień publicznych - tych wyłącznie naszego autorstwa, jak i takich, w których komentujemy rzeczywistość prawną wraz z innymi ekspertami. Zobacz »