Bank Światowy rozpoczął prace nad przygotowaniem kolejnego raportu z cyklu „Benchmarking Public Procurement” dotyczącego światowego rynku zamówień publicznych. Tym razem projekt ma objąć 189 krajów – dla porównania raport wydany w roku 2016 obejmował 77 krajów.
Nasz zespół zamówień publicznych brał aktywny udział w przygotowaniu poprzedniego raportu. Nasze omówienie podstawowych wniosków z tego raportu z punktu widzenia polskiego systemu zamówień publicznych znalazło się we wpisie Raport Benchmarking Public Procurement 2016 oraz zostało opublikowane w 16 numerze czasopisma „Zamawiający” w formie artykułu ”Benchmarking Public Procurement 2016 – jak wypadła Polska?”.
Wnioski te były częściowo dość zaskakujące. Przykładowo – w zakresie wskaźnika Complaints and Reporting Mechanism Polska otrzymała w skali 1-5 oceny 5 i 3, Holandia 1 i 2, zaś Hiszpania 5 i 5, co może być pewną wskazówką co do tego, gdzie sięgać po pomysły na usprawnienie systemu środków odwoławczych.
Tym razem także weźmiemy udział w tym projekcie. Jednocześnie zachęcamy wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w przygotowaniu raportu do zgłaszania się do Banku Światowego. Poszukiwani są eksperci i praktycy zajmujący się prawem zamówień publicznych, którzy mogą brać udział w projekcie zarówno indywidualnie jak i poprzez kancelarie prawne lub organizacje zajmujące się tą tematyką. Wymagana jest znajomość języka angielskiego.
Można kontaktować się bezpośrednio z Bankiem Światowym (dane na dedykowanej podstronie) lub ze mną – skontaktuję z konkretnymi osobami prowadzącymi projekt.
Autorem tego wpisu jest Tomasz Zalewski
Możesz zaprenumerować ten blog. Wpisz adres e-mail, a powiadomienie o nowym wpisie dostaniesz na swoją skrzynkę.
Omawiamy wyroki Trybunału Sprawiedliwości UE i ich wpływ na wykładnię prawa zamówień publicznych w Polsce. Śledzimy i komentujemy proces legislacyjny w Unii Europejskiej. Odnosimy się do aktualnych zagadnień polskiego orzecznictwa.
Zamieszczamy tu linki do artykułów prasowych poświęconych prawu zamówień publicznych - tych wyłącznie naszego autorstwa, jak i takich, w których komentujemy rzeczywistość prawną wraz z innymi ekspertami. Zobacz »