
Michał Drozdowicz jest radcą prawnym, partnerem kierującym praktyką kontraktów publicznych i energetyki w polskim biurze Eversheds Sutherland.
Specjalizuje się w kontraktach publicznych o znacznej wartości i szczególnym stopniu skomplikowania oraz w zamówieniach publicznych. Zajmuje się również prawem gospodarczym, negocjowaniem i wykonywaniem umów oraz realizacją roszczeń z nich wynikających, a także sporami pozasądowymi i sądowymi. Posiada prawie 20-letnie doświadczenie w doradztwie prawnym dla biznesu.
Przed dołączeniem do polskiego biura Eversheds Sutherland, z którą związany był już w latach 2008-2012, przez siedem lat pracował jako starszy prawnik w jednej z wiodących międzynarodowych kancelarii prawnych, doradzając zarówno klientom publicznym, jak i prywatnym z sektorów: energetycznego, ropy i gazu, bezpieczeństwa i obronności, zaawansowanych technologii, lotniczego i kolejowego.
Wspiera klientów w zakresie ustalenia, czy dany projekt podlega reżimowi zamówień publicznych, doradza w zakresie określenia optymalnej struktury postępowania oraz warunków uczestnictwa w nim, a także w negocjowaniu, wykonywaniu, rozliczaniu lub zmianie zobowiązań kontraktowych. Wartość kontraktów publicznych i sporów z nimi związanych, w których doradzał lub reprezentował klientów w okresie ostatnich ośmiu latach, przekracza 6 mld euro.
Jest autorem licznych artykułów z zakresu zamówień publicznych, publikowanych w uznanych czasopismach i dziennikach oraz prelegentem na konferencjach naukowych z tego obszaru. Wykładał zamówienia publiczne w ramach aplikacji kontrolerskiej Najwyższej Izby Kontroli. Jest jednym z założycieli Stowarzyszenia Prawa Zamówień Publicznych.
Od lat rekomendowany jest przez renomowane informatory prawnicze: Chambers and Partners (Public Procurement), Who’s Who Legal (Government Contracts), a także w IFLR 1000 (Project development). W 2020 roku został wyróżniony Client Choice Award.
Możesz zaprenumerować ten blog. Wpisz adres e-mail, a powiadomienie o nowym wpisie dostaniesz na swoją skrzynkę.
Omawiamy wyroki Trybunału Sprawiedliwości UE i ich wpływ
na wykładnię prawa zamówień publicznych w Polsce.
Śledzimy i komentujemy proces legislacyjny w Unii Europejskiej.
Odnosimy się do aktualnych
zagadnień polskiego orzecznictwa.
Zamieszczamy tu linki do artykułów prasowych poświęconych prawu zamówień publicznych - tych wyłącznie naszego autorstwa, jak i takich, w których komentujemy rzeczywistość prawną wraz z innymi ekspertami. Zobacz »